(Footer) |
|||
Line 53: | Line 53: | ||
! align="center" | Notes | ! align="center" | Notes | ||
|- | |- | ||
| | | | Close LP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 30 | | align="center" | 30 | ||
Line 64: | Line 64: | ||
| align="center" | +3 | | align="center" | +3 | ||
| align="center" | +6 | | align="center" | +6 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Close MP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 70 | | align="center" | 70 | ||
Line 77: | Line 77: | ||
| align="center" | -6 | | align="center" | -6 | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Close HP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 90 | | align="center" | 90 | ||
Line 90: | Line 90: | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Close LK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 35 | | align="center" | 35 | ||
Line 103: | Line 103: | ||
| align="center" | +1 | | align="center" | +1 | ||
| align="center" | +4 | | align="center" | +4 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Close MK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 75 | | align="center" | 75 | ||
Line 116: | Line 116: | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Close HK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 120 | | align="center" | 120 | ||
Line 129: | Line 129: | ||
| align="center" | -6 | | align="center" | -6 | ||
| align="center" | -2 | | align="center" | -2 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Far LP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 30 | | align="center" | 30 | ||
Line 142: | Line 142: | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| align="center" | +5 | | align="center" | +5 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Far MP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 155: | Line 155: | ||
| align="center" | -3 | | align="center" | -3 | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Far HP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 120 | | align="center" | 120 | ||
Line 168: | Line 168: | ||
| align="center" | +1 | | align="center" | +1 | ||
| align="center" | +5 | | align="center" | +5 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Far LK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 40 | | align="center" | 40 | ||
Line 181: | Line 181: | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| align="center" | +3 | | align="center" | +3 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Far MK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 75 | | align="center" | 75 | ||
Line 194: | Line 194: | ||
| align="center" | -3 | | align="center" | -3 | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Far HK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 40*80 | | align="center" | 40*80 | ||
Line 207: | Line 207: | ||
| align="center" | -3 | | align="center" | -3 | ||
| align="center" | +1 | | align="center" | +1 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch LP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 30 | | align="center" | 30 | ||
Line 220: | Line 220: | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| align="center" | +5 | | align="center" | +5 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch MP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 60 | | align="center" | 60 | ||
Line 233: | Line 233: | ||
| align="center" | +1 | | align="center" | +1 | ||
| align="center" | +4 | | align="center" | +4 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch HP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 100 | | align="center" | 100 | ||
Line 246: | Line 246: | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch LK | ||
| align="center" | L | | align="center" | L | ||
| align="center" | 40 | | align="center" | 40 | ||
Line 259: | Line 259: | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| align="center" | +5 | | align="center" | +5 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch MK | ||
| align="center" | L | | align="center" | L | ||
| align="center" | 70 | | align="center" | 70 | ||
Line 272: | Line 272: | ||
| align="center" | -2 | | align="center" | -2 | ||
| align="center" | +1 | | align="center" | +1 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch HK | ||
| align="center" | L | | align="center" | L | ||
| align="center" | 110 | | align="center" | 110 | ||
Line 285: | Line 285: | ||
| align="center" | -5 | | align="center" | -5 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up LP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 40 | | align="center" | 40 | ||
Line 298: | Line 298: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up MP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 311: | Line 311: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up HP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 100 | | align="center" | 100 | ||
Line 324: | Line 324: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up LK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 45 | | align="center" | 45 | ||
Line 337: | Line 337: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up MK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 85 | | align="center" | 85 | ||
Line 352: | Line 352: | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up HK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 110 | | align="center" | 110 | ||
Line 363: | Line 363: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward LP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 40 | | align="center" | 40 | ||
Line 376: | Line 376: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward MP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 389: | Line 389: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward HP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 100 | | align="center" | 100 | ||
Line 402: | Line 402: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward LK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 45 | | align="center" | 45 | ||
Line 415: | Line 415: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward MK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 85 | | align="center" | 85 | ||
Line 428: | Line 428: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward HK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 110 | | align="center" | 110 | ||
Line 441: | Line 441: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jaguar Crunch (F+MP) | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 30*50 | | align="center" | 30*50 | ||
Line 454: | Line 454: | ||
| align="center" | -2 | | align="center" | -2 | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Focus Attack LVL1 | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 60 | | align="center" | 60 | ||
Line 467: | Line 467: | ||
| align="center" | -25 | | align="center" | -25 | ||
| align="center" | -25 | | align="center" | -25 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Focus Attack LVL2 | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 480: | Line 480: | ||
| align="center" | -19 | | align="center" | -19 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Focus Attack LVL3 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | 140 | | align="center" | 140 | ||
Line 493: | Line 493: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Forward Throw | ||
| align="center" | ??? | | align="center" | ??? | ||
| align="center" | 130 | | align="center" | 130 | ||
Line 506: | Line 506: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Back Throw | ||
| align="center" | ??? | | align="center" | ??? | ||
| align="center" | 130 | | align="center" | 130 | ||
Line 519: | Line 519: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jaguar Kick LK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 130 | | align="center" | 130 | ||
Line 532: | Line 532: | ||
| align="center" | -3 | | align="center" | -3 | ||
| align="center" | -2 | | align="center" | -2 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jaguar Kick MK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 130 | | align="center" | 130 | ||
Line 545: | Line 545: | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jaguar Kick HK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 130 | | align="center" | 130 | ||
Line 558: | Line 558: | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| align="center" | -2 | | align="center" | -2 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jaguar Kick EX | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 80*70 | | align="center" | 80*70 | ||
Line 571: | Line 571: | ||
| align="center" | -2 | | align="center" | -2 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Air Jaguar Kick LK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 584: | Line 584: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Air Jaguar Kick MK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 597: | Line 597: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Air Jaguar Kick HK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 610: | Line 610: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Air Jaguar Kick EX | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 90*70 | | align="center" | 90*70 | ||
Line 623: | Line 623: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Rising Jaguar LK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80*50 | | align="center" | 80*50 | ||
Line 636: | Line 636: | ||
| align="center" | -13 | | align="center" | -13 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Rising Jaguar MK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 90*50 | | align="center" | 90*50 | ||
Line 649: | Line 649: | ||
| align="center" | -27 | | align="center" | -27 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Rising Jaguar HK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 50*100 | | align="center" | 50*100 | ||
Line 662: | Line 662: | ||
| align="center" | -33 | | align="center" | -33 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Rising Jaguar EX | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80*40*40 | | align="center" | 80*40*40 | ||
Line 675: | Line 675: | ||
| align="center" | -33 | | align="center" | -33 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jaguar Tooth LK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 120 | | align="center" | 120 | ||
Line 688: | Line 688: | ||
| align="center" | -4 | | align="center" | -4 | ||
| align="center" | +1 | | align="center" | +1 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jaguar Tooth MK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 120 | | align="center" | 120 | ||
Line 701: | Line 701: | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| align="center" | +3 | | align="center" | +3 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jaguar Tooth HK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 120 | | align="center" | 120 | ||
Line 714: | Line 714: | ||
| align="center" | -2 | | align="center" | -2 | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jaguar Tooth EX | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 120 | | align="center" | 120 | ||
Line 727: | Line 727: | ||
| align="center" | -2 | | align="center" | -2 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jaguar Varied Assault | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 50x5*70 | | align="center" | 50x5*70 | ||
Line 740: | Line 740: | ||
| align="center" | -64 | | align="center" | -64 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Thousand Jaguar | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 30*12xN | | align="center" | 30*12xN | ||
Line 753: | Line 753: | ||
| align="center" | -12 | | align="center" | -12 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Assassin Jaguar | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 30x3*60 | | align="center" | 30x3*60 | ||
Line 766: | Line 766: | ||
| align="center" | -83 | | align="center" | -83 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Ultra Combo 1 | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 60x3*330 | | align="center" | 60x3*330 | ||
Line 779: | Line 779: | ||
| align="center" | -17 | | align="center" | -17 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Ultra Combo 2 | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 60x2*45*265 | | align="center" | 60x2*45*265 | ||
Line 792: | Line 792: | ||
| align="center" | -82 | | align="center" | -82 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | | | | | ||
|- | |- | ||
! align="center" | | |||
! align="center" | Block | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | Super Meter | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | Frames | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | | |||
|- | |||
! align="center" | Move Name | |||
! align="center" | HL | |||
! align="center" | Damage | |||
! align="center" | Stun | |||
! align="center" | Gain | |||
! align="center" | Cancel Ability | |||
! align="center" | Startup | |||
! align="center" | Active | |||
! align="center" | Recovery | |||
! align="center" | On Guard | |||
! align="center" | On Hit | |||
! align="center" | Notes | |||
|- | |||
|} | |} | ||
{{Super Street Fighter IV}} | {{Super Street Fighter IV}} |
Revision as of 02:51, 10 May 2010
Introduction
Move Analysis
Normal Moves
Normal Throws
Command Normals
Focus / Saving Attack
Special Moves
Super Move
Ultra Move
The Basics
Combos
Strategy
Matchups
Frame Data
Block | Super Meter | Frames | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Move Name | HL | Damage | Stun | Gain | Cancel Ability | Startup | Active | Recovery | On Guard | On Hit | Notes |
Close LP | HL | 30 | 50 | 20 | ch/sp/su | 4 | 3 | 5 | +3 | +6 | |
Close MP | HL | 70 | 100 | 40 | sp/su | 5 | 5 | 15 | -6 | -1 | |
Close HP | HL | 90 | 200 | 60 | sp/su | 8 | 4 | 15 | -1 | +2 | |
Close LK | HL | 35 | 50 | 20 | sp/su | 5 | 4 | 7 | +1 | +4 | |
Close MK | HL | 75 | 100 | 40 | sp/su | 6 | 6 | 9 | -1 | +2 | |
Close HK | HL | 120 | 200 | 60 | - | 7 | 3 | 21 | -6 | -2 | |
Far LP | HL | 30 | 50 | 20 | ch/sp/su | 3 | 3 | 6 | +2 | +5 | |
Far MP | HL | 80 | 100 | 40 | su | 7 | 4 | 13 | -3 | 0 | |
Far HP | HL | 120 | 200 | 60 | - | 8 | 3 | 14 | +1 | +5 | |
Far LK | HL | 40 | 50 | 20 | sp/su | 5 | 3 | 8 | 0 | +3 | |
Far MK | HL | 75 | 100 | 40 | - | 8 | 4 | 13 | -3 | 0 | |
Far HK | HL | 40*80 | 100*100 | 40*40 | - | 9 | 2*4 | 17 | -3 | +1 | |
crouch LP | HL | 30 | 50 | 20 | sp/su | 3 | 3 | 6 | +2 | +5 | |
crouch MP | HL | 60 | 100 | 40 | sp/su | 5 | 2 | 11 | +1 | +4 | |
crouch HP | HL | 100 | 200 | 60 | su | 11 | 3 | 16 | -1 | +2 | |
crouch LK | L | 40 | 50 | 20 | sp/su | 4 | 2 | 7 | +2 | +5 | |
crouch MK | L | 70 | 100 | 40 | sp/su | 6 | 2 | 14 | -2 | +1 | |
crouch HK | L | 110 | 200 | 60 | - | 9 | 2 | 21 | -5 | - | |
Jump up LP | H | 40 | 50 | 20 | - | 4 | 10 | - | - | - | |
Jump up MP | H | 80 | 100 | 40 | - | 6 | 7 | - | - | - | |
Jump up HP | H | 100 | 200 | 60 | - | 7 | 3 | - | - | - | |
Jump up LK | H | 45 | 50 | 20 | - | 4 | 16 | - | - | - | |
Jump up MK | H | 85 | 100 | 40 | sp | 5 | 8 | - | - | - | |
Jump up HK | H | 110 | 200 | 60 | - | 5 | 6 | - | - | - | |
Jump forward LP | H | 40 | 50 | 20 | - | 4 | 9 | - | - | - | |
Jump forward MP | H | 80 | 100 | 40 | - | 7 | 7 | - | - | - | |
Jump forward HP | H | 100 | 200 | 60 | - | 8 | 5 | - | - | - | |
Jump forward LK | H | 45 | 50 | 20 | - | 4 | 12 | - | - | - | |
Jump forward MK | H | 85 | 100 | 40 | - | 7 | 4 | - | - | - | |
Jump forward HK | H | 110 | 200 | 60 | - | 10 | 3 | - | - | - | |
Jaguar Crunch (F+MP) | H | 30*50 | 50*50 | 40*20 | - | 23 | 4 | 13 | -2 | +2 | |
Focus Attack LVL1 | HL | 60 | 100 | 20 | - | 21 | 2 | 39 | -25 | -25 | |
Focus Attack LVL2 | HL | 80 | 150 | 40 | - | 17+12 | 2 | 39 | -19 | - | |
Focus Attack LVL3 | - | 140 | 200 | 60 | - | 61 | 2 | 44 | - | - | |
Forward Throw | ??? | 130 | 140 | 40 | - | 3 | 2 | 20 | - | - | |
Back Throw | ??? | 130 | 120 | 40 | - | 3 | 2 | 20 | - | - | |
Jaguar Kick LK | HL | 130 | 180 | 20/40 | - | 20 | 6 | 21 | -3 | -2 | |
Jaguar Kick MK | HL | 130 | 180 | 20/40 | - | 21 | 7 | 20 | -1 | 0 | |
Jaguar Kick HK | HL | 130 | 180 | 20/40 | - | 22 | 8 | 20 | -1 | -2 | |
Jaguar Kick EX | H | 80*70 | 90*110 | -250/0 | - | 20 | 2*3 | 21 | -2 | - | |
Air Jaguar Kick LK | HL | 80 | 80 | 10/20 | - | 14 | 7 | ???12 | - | - | |
Air Jaguar Kick MK | HL | 80 | 160 | 10/20 | - | 15 | 5 | ???12 | - | - | |
Air Jaguar Kick HK | HL | 80 | 160 | 10/20 | - | 16 | 3 | ???12 | - | - | |
Air Jaguar Kick EX | HL | 90*70 | 110*90 | -250/0 | - | 11 | 7 | ???12 | - | - | |
Rising Jaguar LK | HL | 80*50 | 100*70 | 30/20*20 | su | 4 | 2(6)4 | 17+13 | -13 | - | |
Rising Jaguar MK | HL | 90*50 | 110*70 | 30/20*20 | su | 5 | 2(6)5 | 22+13 | -27 | - | |
Rising Jaguar HK | HL | 50*100 | 70*120 | 30/20*20 | su | 5 | 2(6)9 | 22+13 | -33 | - | |
Rising Jaguar EX | HL | 80*40*40 | 100*60*60 | -250/0 | su | 5 | 4(8)2*6 | 24+10 | -33 | - | |
Jaguar Tooth LK | HL | 120 | 150 | 10/40 | - | ???12 | 4 | ???20 | -4 | +1 | |
Jaguar Tooth MK | HL | 120 | 150 | 10/40 | - | ???13 | 5 | ???17 | -1 | +3 | |
Jaguar Tooth HK | HL | 120 | 150 | 10/40 | - | ???14 | 7 | ???18 | -2 | 0 | |
Jaguar Tooth EX | HL | 120 | 200 | -250/0 | - | ???7 | 7 | ???20 | -2 | - | |
Jaguar Varied Assault | HL | 50x5*70 | 0 | -1000/0 | - | 1+8 | 3(9)2(11)2(11)2(18)3(39)3 | 40 | -64 | - | |
Thousand Jaguar | HL | 30*12xN | 0 | 0/0 | - | 17+2 | 3(14)1(2)2(2)1(3)1(2)2 | 31 | -12 | - | |
Assassin Jaguar | HL | 30x3*60 | 0 | 0/0 | - | 17+1 | 3(17)4(6)3(8)5 | 41+27 | -83 | - | |
Ultra Combo 1 | HL | 60x3*330 | 0 | 0/0 | - | 1+11 | 7(18)4(18)4 | 34 | -17 | - | |
Ultra Combo 2 | HL | 60x2*45*265 | 0 | 0/0 | - | 1+9 | 4(6)5(23)2 | 25+38 | -82 | - | |
Block | Super Meter | Frames | |||||||||
Move Name | HL | Damage | Stun | Gain | Cancel Ability | Startup | Active | Recovery | On Guard | On Hit | Notes |
The characters | Abel • Adon • Akuma • Balrog • Blanka • C. Viper • Cammy • Chun-Li • Cody • Dan • Dee Jay • Dhalsim • Dudley • E. Honda • El Fuerte • Fei Long • Gen • Gouken • Guile • Guy • Hakan • Ibuki • Juri • Ken • M. Bison • Makoto • Rose • Rufus • Ryu • Sagat • Sakura • Seth • T.Hawk • Vega • Zangief |
---|